U Dječjem tjednu i povodom Mjeseca hrvatske knjige Hrvatska knjižnica i čitaonica Đuro Sudeta Garešnica raspisuje literarni  natječaj:
MOJA PRVA KRATKA PRIČA
za djecu osnovne škole

PRAVILA NATJEČAJA:
-u natječaju mogu sudjelovati učenici garešničkih osnovnih škola:
OŠ Garešnica i OŠ Trnovitički Popovac
i učenici osnovnih škola s kojima knjižnica dugi niz godina ostvaruje  izvrsnu suradnju - OŠ Slavka Kolara Hercegovac, OŠ Berek i OŠ Trnovitica

-učenici sudjeluju s jednim uratkom od dvije do najviše četiri stranice (A4)
-natječaj se provodi u dvije kategorije : niži uzrast (razredna nastava) i viši uzrast (predmetna nastava)
-predložene teme:
-moj zamišljeni planet
-moj zamišljeni zabavni park
-ljubav
-prijateljstvo
-hrabrost

Priče dostaviti na privremenu adresu knjižnice Trg hrvatskih branitelja s podacima:
    naziv priče
    ime i prezime autora
    naziv škole i razred
    ime mentora

Dragi učenici, napišite svoju vlastitu priču. Napišite PUSTOLOVNU priču, FANTAZY priču, POUČNU priču...ili jednostavno napišite priču po vlastitom izboru.

Žiri u sastavu:
1.Jadranka Del Ponte, spisateljica i ilustratorica
2.Renata Holcer, spisateljica i ilustratorica
3.Ivanka Ferenčić Martinčić, spisateljica
će odabrati tri najbolje priče koje osvajaju nagrade u obliku poklon paketa.

Priče će biti predstavljene u 2022. godini u okviru obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige.